mapa strony       newsletter       english
Lepiej rozmawiać
W roku 2007 w ramach projektu "Lepiej rozmawiać" przeprowadziliśmy ogólnopolski cykl warsztatów dla rodziców znajdujących się w sytuacji kryzysowej wywołanej rozstaniem, rozwodem lub rozłąka. Miejsca warsztatów: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Lublin, Koszalin, Knurów, Poznań, Leszno, Wodzisław Śl., Siemianowice Śl., Wrocław, Częstochowa.

Zajmowaliśmy się na nich komunikacja z dziećmi i małżonkami, konstruktywnym rozwiązywaniem konfliktów i budowaniem więzi rodzinnych w sytuacji kryzysu "okołorozstaniowego".
Szczegółowe zagadnienia:
-rozumienie potrzeb dzieci uwikłanych w konflikt rodziców i jak na nie odpowiadać
-ustalanie rodzicielskiego planu wychowawczego
- rola ojca w rodzinie i jego miejsce w życiu dziecka
-mediacja w sytuacji konfliktu rodzinnego – cele, zasady i przebieg

Zajęcia były prowadzone przez specjalistów od lat zajmujących się konfliktami rodzinnymi i małżeńskimi. Łączyły formę praktycznych ćwiczeń z prezentacjami zawierającymi konkretne, życiowo przydatne informacje. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane materiały.
W ramach projektu przeprowadziliśmy również w okolicy świat Bożego Narodzenia 2007 r. kampanię radiową, której celem była promocja mediacji. Nasza reklama, wyprodukowana przez agencje McCann Erickson, z udziałem znanego aktora Piotra Fronczewskiego, przez trzy tygodnie emitowana była w Radiu Kolor.